Referencje i certyfikaty

Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie"

Trzy produkty sieci Kurcze Pieczone zdobyły prestiżowe certyfikaty Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie". Wyróżnienie to jednoznacznie określa polskie pochodzenie żywności, potwierdza jednocześnie wysoką jakość nagrodzonego produktu. Godło "Doceń polskie" jest nadawane przez ekspertów, na podstawie oceny wyrobu. Honorowym patronem programu jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Produkty marki Kurcze Pieczone docenione przez ekspertów

Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie" jest realizowany od 2011 roku. Jego celem jest promowanie artykułów spożywczych najwyższej jakości oraz ich wytwórców. W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć producenci, których wyroby posiadają tzw. polski akcent wyrażający związek żywności z naszym krajem.

Produkty spożywcze spełniające to kryterium są oceniane podczas specjalnych audytów organizowanych cztery razy w roku. Przeprowadzona ostatnio, dwunasta z kolei, certyfikacja  żywności odbyła się 30 kwietnia w Krakowie.

Tego dnia pięcioosobowa Loża Ekspertów oceniła wszystkie zgłoszone wyroby i wyróżniła te z nich, które cechują się doskonałym smakiem, odpowiednim wyglądem oraz ceną adekwatną do jakości. Każdy ekspert za poszczególny aspekt (smak, wygląd i stosunek jakości produktu do ceny) przyznaje punkty w skali 1-10.

Certyfikat programu otrzymują wyłącznie te artykuły żywnościowe, które zdobędą od Loży Ekspertów wysokie noty. Wyroby z maksymalną liczba punktów otrzymują także tytuł TOP PRODUKT.

W gronie uhonorowanych  producentów znalazła się m.in. sieć Kurcze Pieczone. Certyfikaty ''Doceń polskie'' zdobyły trzy wyroby marki Kurcze Pieczone: Pierożki, Kotlet drobiowy i Kurczak z rożna, któremu przyznano także tytuł TOP PRODUKT.

Punkty sieci Kurcze Pieczone są znane w ponad 75 miejscach w całej Polsce.

O randze godła promocyjnego ''Doceń polskie" świadczy nie tylko honorowy patronat, którym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął program. Ogromne znaczenie ma fakt, iż certyfikaty przyznawane są na podstawie oceny żywności dokonywanej przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży spożywczej.

Przewodniczącym pięcioosobowej Loży Ekspertów jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
W Loży zasiada również przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Godło "Doceń polskie" jednoznacznie potwierdza, że nagrodzony nim produkt został wyprodukowany w Polsce, z rodzimych składników lub na podstawie tradycyjnej receptury.
Jednak przede wszystkim, to najlepsza rekomendacja dla konsumentów szukających sprawdzonej żywności najwyższej jakości - wskazówka, że wyrób z certyfikatem został pozytywnie oceniony przez niezależnych specjalistów.

* * *
Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie"

www.docenpolskie.pl
www.blog.docenpolskie.pl

Celem programu "Doceń polskie" jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu "Doceń polskie" zajmuje się piątka specjalistów zawodowo związana z żywnością i technologią żywienia, która tworzy Lożę Ekspertów. Zasiada w niej m.in. reprezentant Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Twórca programu "Doceń polskie" jest  także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. Celem projektu jest propagowanie wspólnego gotowania wśród pasjonatów kuchni, którzy swoją wiedzą i przepisami dzielą się w Internecie. Dzięki ogólnopolskiemu konkursowi, warsztatom i pokazom kulinarnym, blogerzy mają okazję do spotkań, poznawania nowych miejsc i produktów, wymiany doświadczeń, nauki oraz dobrej zabawy.

* Klikając przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu udzielania odpowiedzi na zgłoszenia zawarte w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże brak zgody uniemożliwia nam kontakt z Tobą. Zasady przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

ul.Brzeska 92A, Świerczów

tel. 071 303 74 10

tel. +48 600 217 800

tel. +48 604 289 928

e-mail: